Image
Image
Image
Hatay Yöresel Tuzlu Yoğurt

Antikya

Hatay Yöresel Tuzlu Yoğurt

%10
₺ 38.85₺ 35.00
Tuzlu Yoğurt Seçenekleri
1 kg
500 gr
250 gr
Sepete Ekle
features175 TL üzeri ücretsiz kargo
features256 Bit SSL ile güvende alışveriş
Ürün Açıklaması

Tuzlu yoğurdumuzun içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Renklendirici, koruyucu, asit düzenleyici ve tatlandırıcı içermez. Tamamen doğal ve el yapımıdır.


Ürünlerimizin tamamı hijyen koşullar altında üretilmiş olup, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesi ile hijyenik üretim koşulları tescillenmiştir.Ürünün İçeriği:

Yoğurt, kaya tuzu.


Ürünün Hazırlanışı:

Hatay’a özgü bir yoğurt çeşitlemesidir. Yöremizde tuzlu yoğurdun diğer adı da kış yoğurdudur. İnek sütünden mayalanan yoğurda, bol tuz eklenip, ağır ateşte sürekli karıştırılarak pişirilerek elde edilir. İnek yoğurdundan yapılan tuzlu yoğurdun rengi bulanık beyaz ve katılığı süzme yoğurt gibi olur ve pütürlüdür. Ağızda pütürlü bir tat kalır ve tuzlanmış süzme yoğurdu andırır. Ürünümüz, hijyen koşulları altında el değmeden paketlenir.


Ürünün Faydaları:

Mide asidini dengeler, biriken şekeri dengeleyici özelliği vardır. Tuzlu yoğurt içeriğindeki iyot sayesinde vücut hücrelerinin çalışma ahengine de yardımcı olur ve insan vücudunu dengede tutar.


Saklama Koşulları:

Kuru ve serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Ağzı kapalı bir kap içerisinde buzlukta saklanması halinde tazeliğini uzun süre korur.


Gönderim Şekli:

Ürünümüz, 750 gr, 500 gr, ve 250 gr olarak farklı paketleme seçeneklerine sahiptir. Kargo esnasında zarar görmemesi Devamını Göster