Image
Image
Image
Hatay Taze Çökelek

Antikya

Hatay Taze Çökelek

%10
₺ 38.85₺ 35.00
Çökelek Seçenekleri
1 kg
Sepete Ekle
features175 TL üzeri ücretsiz kargo
features256 Bit SSL ile güvende alışveriş
Ürün Açıklaması

Taze çökeleğimizin içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Renklendirici, koruyucu, asit düzenleyici ve tatlandırıcı içermez. Tamamen doğal ve el yapımıdır.Ürünlerimizin tamamı hijyen koşullar altında üretilmiş olup, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesi ile hijyenik üretim koşulları tescillenmiştir.


Ürünün İçeriği: Yoğurt, tuz, limon.


Ürünün Hazırlanışı: Hatay'a özgü yöresel bir peynir çeşididir. Asitliği ilerlemiş sütten veya yoğurttan yağ üretilen yörelerde, yağ elde edildikten sonra geriye kalan ayranın kaynatılmasıyla elde edilir. Ürünümüz, hijyen koşulları altında el değmeden paketlenir.


Ürünün Faydaları: Çiğ olmayan ve kaynatılan sütten yapıldığı için en sağlıklı peynir türüdür.


Saklama Koşulları: Kuru ve serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Uygun saklama koşulları sağlandığında tazeliğini korur. Kahvaltılarda üzerine saf zeytinyağı eşliğinde meze olarak tüketebilirsiniz. Dilerseniz üzerine domates, biber doğrayıp salata yapabilirsiniz. Tavada veya kiremitte zeytinyağı içinde pişirilebilir.


Gönderim Şekli: Ürünümüz 1 kg olarak paketlenir. Kargo esnasında zarar görmemesi adına; taze (sürk) çökeleğimiz gıdaya uygun pet ambalajda satışa sunulmuştur. Ürün, strafor kutu içerisinde buz jeli ile muhafaza edilerek, Devamını Göster