Image
Image
Image
Hatay Ev Yapımı Katkısız Humus

Antikya

Hatay Ev Yapımı Katkısız Humus

%1
₺ 55.60₺ 55.00
Katkısız Humus Seçenekleri
1 kg
500 gr
250 gr
Sepete Ekle
features175 TL üzeri ücretsiz kargo
features256 Bit SSL ile güvende alışveriş
Ürün Açıklaması

Ortadoğu mutfağının en meşhur mezelerinden biri olarak mutfaktaki yerini almıştır. Hatay ilinden Filistin, Mısır ve Ürdün'ün olduğu bölgeye kadar uzanan bir coğrafyada yüzyıllar boyunca sofralarda bakla ile birlikte en popüler meze olmuş olup Yunanistan ve diğer Akdeniz bölgelerine de yayılmıştır. Son yıllarda Amerika ve Avrupa'da hemen hemen tüm marketlerde reyonlarda yerini almıştır. Cips, mini havuç ve pita (halebi ekmek) ile birlikte tüketilmektedir. Humusumuzun içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Renklendirici, koruyucu, asit düzenleyici ve tatlandırıcı içermez. Tamamen doğal ve el yapımıdır.


Ürünlerimizin tamamı hijyen koşullar altında üretilmiş olup, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesi ile hijyenik üretim koşulları tescillenmiştir.Ürünün İçeriği:

Nohut, tahin, tuz, limon, sarımsak, kimyon.


Ürünün Hazırlanışı:

Nohutlar haşlandıktan sonra zarından çıkarılan nohutlar, diğer malzemelerle birlikte pürüzsüz bir kıvama elene kadar dövülür. Katkı maddesi kullanılmadan, geleneksel yöntemlerle üretilmiştir. Ürünümüz, hijyen koşulları altında el değmeden paketlenir.


Ürünün Faydaları:

Bitki esaslı protein kaynağıdır. Vitamin ve mineral değeri yüksektir. Enerjinizi arttırır.


Saklama Koşulları:

Kuru ve serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Ürün uzun süreli saklama koşullarına uygu Devamını Göster