Image
Image
Image
Hatay El Yapımı Sürk Baharatlı Çökelek

Antikya

Hatay El Yapımı Sürk Baharatlı Çökelek

%10
₺ 38.85₺ 35.00
Sürk Baharatlı Çökelek Seçenekleri
1 kg
Sepete Ekle
features175 TL üzeri ücretsiz kargo
features256 Bit SSL ile güvende alışveriş
Ürün Açıklaması

Taze çökeleğimizin içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Renklendirici, koruyucu, asit düzenleyici ve tatlandırıcı içermez. Tamamen doğal ve el yapımıdır.


Ürünlerimizin tamamı hijyen koşullar altında üretilmiş olup, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesi ile hijyenik üretim koşulları tescillenmiştir.


Ürünün İçeriği: Taze çökelek, biber salçası (tatlı), pul biber, kimyon, tuz, kekik, çörek otu, zeytinyağı.


Ürünün Hazırlanışı: Hatay'a özgü yöresel bir peynir çeşididir. Asitliği ilerlemiş sütten veya yoğurttan yağ üretilen yörelerde, yağ elde edildikten sonra geriye kalan ayranın kaynatılmasıyla elde edilen çökelekten yapılmaktadır. Kekik, kimyon, pul -biber, çörek otu gibi baharatlar ve biraz salça ile yoğrulup çökeleklere şekil verilir. Çökelekler şekil aldıktan sonra tepsiye dizilir ve tepsinin üzeri ince bir bezle örtülüp gölgede havalı bir yerde kurutulur. Ürünlerimiz, hijyen koşulları altında paketlenir.Kullanım Şekilleri:

Sizleri Medeniyetler sofrasının lezzetleriyle tanıştıran Sürk Baharatlı Çökelek lezzetini, misafir ağırlamalarınızda, kutlamalarda afiyetle sevdiklerinize sunabilirsiniz.


Saklama Koşulları:

Kuru ve serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Sürk peynirini cam ya da plastik saklama kabına koyarak buzdolabında bir süre muhafaza edebilirsiniz. Teslim aldıktan sonra kısa sür Devamını Göster