Image
Image
Image
Hatay Doğal Ezme Peynir

Antikya

Hatay Doğal Ezme Peynir

%10
TRY 53.50TRY 48.00
Ezme Peynir Seçenekleri
1 kg
Sepete Ekle
features
175 TL üzeri ücretsiz kargo
features
256 Bit SSL ile güvende alışveriş
Ürün Açıklaması

Kızartmalık olarak da bilinen Hatay da meşhur peynir çeşididir. Diğer adı Yaprak peynir olan ezme peyniri, inek sütünden günlük taze olarak mayalanarak hazırlanmaktadır. Orta sertlikte az yağlı ve az tuzludur. Özellikle, kızartmalık olarak ve tost yaparken kullanılmaktadır. Ezme peynirimizin içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Renklendirici, koruyucu, asit düzenleyici ve tatlandırıcı içermez. Tamamen doğal ve el yapımıdır.


Ürünlerimizin tamamı hijyen koşullar altında üretilmiş olup, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesi ile hijyenik üretim koşulları tescillenmiştir.


Ürünün İçeriği: Köy peyniri, tuz.


Ürünün Hazırlanışı: İnek sütü ile yapılan köy peynirinden elde edilir. Peynir küp küp doğranır. Süzgece konur ve kaynayan suyun içine daldırılır. Bir süre bekletilir. Mermerin üzerine çıkarılır. Tek sıra halinde dizilir ve üzerine ağır bir mermer konulur. Yaprak haline gelir bundan dolayı ezme peynir denir. İsteğe bağlı olarak 1- 2 saat tuzlu suda bekletilir. Suyu süzdürülerek tüketime hazır hale gelir. Ürünlerimiz, hijyen koşulları altında paketlenir.


Ürünün Faydaları: Kemiklerin güçlenmesine katkı sağlar, kan basıncının dengede kalmasına katkı sağlar, diş sağlığını destekler.


Saklama Koşulları: Kuru ve serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Uygun saklama koşulları sağlandığında tazeliğini korur.


Gönderim Şekli: Ürünümüz, 1 kg olarak paketlenir. Kargo esnasında zarar görmemesi adına; ezme peynirimiz gıdaya uygun ambalajda satışa sunulmuştur. Ürün, strafor kutu içerisinde buz jeli ile muhafaza edilerek, kargolanmaktadır. Gıda koruma şartları dahilinde paketlenerek, gönderilen ürünlerimiz dört mevsim güvenle Türkiye’nin her yerine gönderilebilmektedir.