Image
Image
Image
Hatay Cara Peyniri

Antikya

Hatay Cara Peyniri

%10
₺ 88.88₺ 80.00
Cara Peyniri Seçenekleri
1 kg
Sepete Ekle
features175 TL üzeri ücretsiz kargo
features256 Bit SSL ile güvende alışveriş
Ürün Açıklaması

Cara peynirimizin içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Renklendirici, koruyucu, asit düzenleyici ve tatlandırıcı içermez. Tamamen doğal ve el yapımıdır.


Ürünlerimizin tamamı hijyen koşullar altında üretilmiş olup, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesi ile hijyenik üretim koşulları tescillenmiştir.


Ürünün İçeriği: Taze çökelek, ezme peynir, çörek otu, kekik, tuz, zeytinyağı.


Ürünün Hazırlanışı: İnek sütünden yapılan peynir çökelek tuz ve çörek otuyla sırlı (cara) adı verilen testilere basılır. Ağzı hava almayacak şekilde testinin ağzı bezle kapatılır. Testi toprağa gömülür ve 7-8 ay bekletilen karışımın sonucunda enfes cara peynirimiz meydana gelir. Katkı maddesi kullanılmadan, geleneksel yöntemlerle üretilmiştir. Ürünümüz, hijyen koşulları altında el değmeden paketlenir.


Ürünün Faydaları: Vücudu şeker hastalığına karşı korumaktadır. Kolesterol ve kan basıncının düzenlenmesinde etkili bir gıda maddesidir.


Saklama Koşulları: Kuru ve serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Uygun saklama koşulları sağlandığında tazeliğini korur. Kahvaltılık olarak tüketilir.


Gönderim Şekli: Ürünümüz, 1 kg olarak paketlenir. Kargo esnasında zarar görmemesi adına; cara peynirimiz gıdaya uygun ambalajda satışa sunulmuştur. Ürün, strafor kutu içerisinde buz jeli ile muhafaza edilerek, kargolanmaktadı Devamını Göster