Image
Image
Image
Hatay %100 Doğal El Yapımı Saf Defne (Zeytinyağı) Sabunu

Antikya

Hatay %100 Doğal El Yapımı Saf Defne (Zeytinyağı) Sabunu

%10
TRY 100.00TRY 90.00
Doğal El Yapımı Saf Defne Sabunu Seçenekleri
1 kg (6 Adet Kutu)
Sepete Ekle
features
175 TL üzeri ücretsiz kargo
features
256 Bit SSL ile güvende alışveriş
Ürün Açıklaması

Sabunumuzun içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Renklendirici, koruyucu, asit düzenleyici ve tatlandırıcı içermez. Tamamen doğal ve el yapımıdır.


Ürünlerimizin tamamı hijyen koşullar altında üretilmiş olup, TSE Covid-19 güvenli üretim belgesi ile hijyenik üretim koşulları tescillenmiştir.


Ürünün İçeriği: Defneyaprağı ve tomurcuğu, zeytin, meşe külü, killi toprak suyu, su.


Ürünün Hazırlanışı: Hatay’da yetişen ve her mevsim yeşilini koruyan defne ağacının tohumları ve yaprakları toplanır. Zeytinler ile birlikte el değmeden yağları çıkarılır. Özelliğini kaybetmesin diye de bakır kazanlarda kaynatılmaktadır. Sabunlaşmayı sağlamak adına meşe külü ve killi toprak suyu eklenir. Sabunlaşmaya başlayan karışım, üste doğru kabarcıklar oluşturur. Bu aşamada sabunlaşan yağın üzerine su serpilir. Buradaki amaç; kazandaki suyun ısısını düşürmek ve sabunun içerisindeki zararlı maddeleri yıkamaktır. Pişme işlemi biten sabun karışımı teknelere aktarılır. (Hijyen amaçlı teması önlemek amacıyla içerisinde şeffaf plastik örtü vardır.) Sabunlarımız daha sonra el değmeden porsiyonlanarak paketlenir.


Ürünün Faydaları: Doğal peeling etkisine sahiptir. Siyah nokta oluşmasını önler. Sivilcelere karşı da olumlu etkileri vardır. Bebeklerde tahriş ve pişik oluşumunun önüne geçer. Mantar oluşumunu önler ve mantarı iyileştirme konusunda da oldukça faydalıdır.


Saklama Koşulları: Kuru ve serin bir yerde muhafaza edilmelidir. Uygun saklama koşulları sağlandığında uzun süre ile tazeliğini korur. Defne sabununu cildinize kullandığınız zaman sabunu iyice durulamanız önerilir.


Gönderim Şekli: Ürünümüz, 1 kg olarak (6 adet) paketlenir. Kargo esnasında zarar görmemesi adına; sabunumuz kargo koşullarına uygun ambalajda satışa sunulmuştur. Ürün, strafor kutu içerisinde buz jeli ile muhafaza edilerek, kargolanmaktadır. Gönderilen ürünlerimiz dört mevsim güvenle Türkiye’nin her yerine gönderilebilmektedir.